Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Orkiestra Dęta Sienno

 

 

Orkiestra Dęta Sienno

Orkiestra Dęta Sienno jest rozwijającą się orkiestra, która powstała w 2020 roku. Liczy około 40 członków i ciągle przybywają nowi. W orkiestrze grają osoby w różnym wieku: seniorzy, osoby w średnim wieku oraz młodzież i dzieci uczące się miejscowej szkole muzycznej. Grają rodzice i ich dzieci, oraz rodzeństwo. Osoby grające w orkiestrze to głównie amatorzy nie związani na co dzień z muzyką. Jest to nasza pasja i sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie, a także rozwijanie nowych umiejętności. Ponieważ jesteśmy jedyną orkiestrą w powiecie lipskim zapraszają nas na ważne wydarzenia nie tylko w Siennie ale również w ościennych gminach i w powiecie, a także poza granicami województwa. Swoim graniem uświetniamy uroczystości kościelne, państwowe oraz patriotyczne. Orkiestra ma już pierwsze sukcesy III miejsce na Międzynarodowych Przesłuchaniach Chórów i Orkiestr Dętych, które odbyły się w ramach Festiwal Balkan Folk Fest 2022 - Złote Piaski.

Sienno to gmina z wieloletnimi tradycjami muzycznymi, przez 70 lat istniało w niej Państwowe Ognisko Muzyczne, na którego podwalinach w 2016 roku powstała Szkoła Muzyczna I stopnia. Od 35 lat w Siennie odbywają się Mazowieckie Spotkania Kapel Podwórkowych, a muzyka i muzykowanie jest wielopokoleniową tradycją w wielu rodzinach. Powstanie w Siennie Orkiestry Dętej jest bardzo entuzjastycznie przyjęte przez lokalną społeczność, która dopinguje jej działania, a wielkie zainteresowanie jakim cieszy się każdy występ motywuje orkiestrę do dalszego rozwoju.

Orkiestra Dęta sienno

 

ŚRODA

16.00-17.00 WARSZTATY INDYWIDUALNE I SEKCJI

17:00-19:00 PRÓBA ORKIESTRY

 

kontakt z Kapelmistrzem : 509 167 506