Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Orkiestra Dęta Sienno

 

 

Orkiestra Dęta Sienno

Orkiestra Dęta Sienno powstała w 2020 roku i działa w Gminnym
Ośrodku Kultury w Siennie, od czasu powstania Orkiestra uświetnia wszystkie lokalne uroczystości. W skład orkiestry wchodzą osoby w różnym wieku, seniorzy, dorośli oraz Młodzież i dzieci, uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie , wszystkie te osoby połączone są miłością do muzyki i chęcią dzielenia się swoim talentem z innymi.
Kapelmistrzem Orkiestry Dętej Sienno jest utalentowany muzyk Kamil Węgrzyniak, który swoją pasją i zaangażowaniem sprawia, że każdy występ orkiestry jest niezapomnianym przeżyciem. Dzięki jego profesjonalizmowi i umiejętnościom muzycznym, Orkiestra Dęta Sienno cieszy się uznaniem i popularnością. Rozwój Orkiestry nie byłby możliwy bez zaangażowania tworzących ją muzyków oraz wspaniałych instruktorów, Pana Michała Smorongiewicza, Karola Wójcickiego i Macieja Fijałkowskiego.
Orkiestra jest jedyną Orkiestrą Dętą w powiecie lipskim i szerszej okolicy co sprawia, że jest zapraszana na ważne wydarzenia nie tylko w Siennie ale również w ościennych gminach i w powiecie, a także poza granicami województwa. Swoimi występami uświetnia uroczystości kościelne, państwowe oraz rozrywkowe. Orkiestra ma już pierwsze sukcesy, III miejsce na Międzynarodowych Przesłuchaniach Chórów i Orkiestr Dętych, które odbyły się w ramach Festiwal Balkan Folk Fest 2022 - Złote Piaski, oraz występ podczas wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Lipsku
Orkiestra Dęta Sienno to nie tylko zespół muzyczny, ale również zgrana i pełna entuzjazmu społeczność, która z pasją i zaangażowaniem tworzy niepowtarzalne brzmienie, które zostaje zapamiętane na długo po zakończeniu koncertu.
W tym roku Orkiestra wybiera się na Międzynarodowy Festiwal w Czarnogórze oraz Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Detych w Rewalu.
Orkiestra Dęta sienno

 

CZWARTEK

16.00-17.00 WARSZTATY INDYWIDUALNE I SEKCJI

17:00-19:00 PRÓBA ORKIESTRY

 

kontakt z Kapelmistrzem : 509 167 506